top of page

.תמיכה. טיפול. הכשרה

עברית: Welcome

מטרת המרכז

מטרתו של מרכז קשב הוא לחזק את המודעות בקרב הקהילה בכל מה שקשור לבריאות הנפש והרגש

בעזרת תפיסה אינטרדיסציפלינרית ותפיסה רחבה והוליסטית מרכז קשב מציע מגוון שירותים לתמיכה וסיוע בצמיחה רגשית בריאה ומטיבה, הכוללים בין השאר :

הכשרה בבריאות הנפש

טיפול פרטני

טיפול זוגי ומיני

עברית: About

אודותינו

כל שנה מגיעים לארץ אלפי צעירים וצעירות מרחבי העולם כדי להשתתף בתוכניות חינוכיות וחוויתיות. מטרתם של התוכניות הללו הוא לחזק את הזיקה של הצעירים לישראל, ליהדות, וללוות אותם במסע של גילוי עצמי. שאלות על זהות בתקופה שבה הצעירים במקום נפשי רגיש ועדין, וכאשר הם רחוקים מהבית וממשאבי הכח הטבעיים שלהם, הופכים אותם לחשופים יותר להיקלע למצוקה נפשית. מתוך המרחב המורכב הזה, קשב מבקשת לפעול במספר דרכים על מנת להבטיח את הבריאות הנפשית ורווחת הפרט של המשתתפים בתוכניות ולתמוך וללוות את צוות התוכניות.

תעודה בבריאות הנפש

קורס הכשרת הצוותים בבריאות הנפש של מכון “קשב” מכשיר צוותים חינוכיים לזהות סימנים, לאבחן ולהגיב למצוקה של התמכרויות, הפרעות אכילה, חרדות ומחלות בריאות הנפש, ובנוסף לקדם בקרב משתתפי התוכניות תחושת בריאות רגשית ונפשית ולקדם רווחת פרט.
הקורס נלמד מתוך מערכת ברורה של התנהלות רגשית מיטיבה בתוך ההקשר של חינוך חוויתי. לאור מחקר מדעי עדכני, הנתמך בידי מומחים מהארץ ומהעולם, אנו מעודדים זיהוי מוקדם של הפרעות ובעיות ספציפיות, מעניקים כלים פרקטיים להתמודדות נכונה עם הפרעות שונות ומציעים משאבי ידע נוספים להמשך לימוד והעמקה בנושא. התעודה הניתנת בסוף הקורס מוכרת על ידי ארגון "איחוד הצלה".
בקורס ניעזר בסימולציות, שיח עמיתים ולימוד פרונטאלי על מנת לסייע לצוותים חינוכיים לזהות משברים נפשיים, לדעת כיצד להגיב באופן מיידי ולהוסיף לסל הכלים שלהם יכולות של קידום שיח רגשי ובריאות נפשית, בקרב הצוותים עצמם ובקרב חניכי התוכניות.

PSX_20210408_162043.jpg
PSX_20210408_161843.jpg

ליווי אישי

בתום תהליך מקצועי ויסודי אנו מחברים בין אלו הזקוקים לטיפול רגשי ונפשי לבין אנשי מקצוע מתאימים. בין חברי הצוות שלנו יש מאמנים אישיים שיכולים לעזור למשתתפים בקביעת יעדים והתגברות על קשיים אישיים, וכן פסיכולוגיים ועובדים סוציאליים שמתמחים בטיפול בחרדות, דיכאונות, בריונות, הפרעות אכילה ועוד. יש גם שירות נוסף: "צ'ק אין"  - תוכנית שמאפשרת להורים, למוסד או למשתתפים עצמם ליצור תוכנית שנתית לשמירה על בריאות הנפש הכוללת מספר מפגשים שגרתיים עם מטפל מטעם “קשב”.

תוכניות וסדנאות

בעזרת הנחייה מקצועית, אנחנו מלווים את צמיחת הקבוצה בתהליך של שיח רגשי, ומקנים למשתתפים כלים להעצמה עצמית וליצירת סביבה מוגנת ומיטיבה. בין בקבוצה גדולה או בתתי קבוצות, אנחנו עוזרים לחניכים לעבור תהליך של חיפוש וחקירה סביב נושאים העומדים על הפרק במהלך השנה. הסדנאות שלנו נוגעות במגוון רב של נושאים, החל מדינימקה קבוצתית, בריונות, מיניות וצמיחה דתית ועד התמכרויות, השגת מטרות, ניצול זמן ועוד. הסדנאות מותאמות לצרכים הייחודים של כל תוכנית, ומלוות את המשתתפים במסע רפלקטיבי על החוויות שלהם ומאפשרת למשתתפים לעבד נושאים קבוצתיים רגשיים ורגישים.

PSX_20210408_162005.jpg
PSX_20210408_161925.jpg

טיפול זוגי ומיני

בקשב אנחנו משלבים בין ידע עשיר וגיוון בשיטות טיפול שונות, ביניהם IMAGO, EFT ומובחנות. בין אם אתם זוג צעיר שמחפש לרכוש כלים בסיסים שיקדמו את הזוגיות שלכם, או זוג מבוגר שכבר נמאס לו לרקוד את "הריקוד הזוגי" הקבוע שלכם ורוצים ללמוד כלים לשנות את הדינמיקה ביניכם, בקשב אנחנו מציעים טיפול שמתאים ומותאם לצרכים הזוגיים שלכם, ויאפשר לכם צמיחה וקירבה.

אנחנו מאד מתרגשים  להציע את הסדנא שלנו לזוגות  - סדנא בעלת שני מפגשים שבהם זוגות יכולים ללמוד ולהתפתח ולרכוש כלים ומיומנויות שיעזרו להם להבין טוב יותר את הזוגיות שלהם, ולקדם את היחסים ביניהם.

עברית: Activities

צוות

הצוות שלנו משלב ידע בתחומי בריאות הנפש, חינוך חוויתי וחוסן רגשי, ביחד עם שנים של ניסיון בארץ ובחו"ל.

PSX_20210408_150037_edited.jpg

רננה לוי

רננה לוי היא עובדת סוציאלית בעלת ניסיון עשיר של מעל עשור בהדרכת מתבגרים וצוותים חינוכיים בארץ ובחו"ל. כיום היא מטפלת בנשים עם בעיות פוריות ומעבירה סדנאות למשתתפי תוכניות "מסע" בתחומי בריאות הנפש. בעבר הייתה העובדת הסוציאלית של בית הספר הר המוריה בסידני, אוסטרליה, אחד מבתי הספר היהודים הגדולים בעולם, ולפני כן הייתה אחראית על התוכניות הקצרות של תלמידות חו"ל במדרשת מגדל עוז. לרננה תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בעבודה סוציאלית והיא סיימה את לימודי תעודת המטפל במרכז רותם בהר הצופים. גרה בירושלים עם בעלה ו-4 ילדיהם.

PSX_20210408_154907_edited.jpg

יונתן סינקלר

יונתן סינקלר מגיע עם ניסיון של מעל עשור בניהול תוכניות לבני נוער בארץ ובחו"ל. הוא ניהל את כל התוכניות לבני חו"ל בישראל עבור בני עקיבא העולמית, וביניהם היה אחראי על הקמת וניהול ה"מכינה העולמית" במגדל עוז, מכינה חצי שנתית לבנים ובנות דתיים בשילוב עם נוער חו"ל. לפני כן היה שליח פדראלי של הסוכנות היהודית ובני עקיבא בסידני, אוסטרליה. ליונתן תואר ראשון ותעודת הוראה, ותואר שני בייעוץ חינוכי. וסיים את לימודי תעודת המטפל במרכז רותם בהר הצופים. גר באפרת עם אשתו ו-4 ילדיהם.

Moriah%2525252520College_262_edited_edited_edited%2520(1)_edited_edited.jpg

הרב ד"ר בנג'י לוי

הרב דוקטור בנג'י לוי הוא מייסד שותף בחברת ISRAEL IMPACT PARTNERS  שחוברת לקרנות ולגופים פילנתרופיים מובילים על מנת לייעל ולהגדיל את משימותיהן החשובות והמשמעותיות ביותר של העמותות.
לפני כן כיהן כמנכ"ל חברת מוזאיק יונייטד, העוסקת בשותפות היסטורית בין ישראל ליהדות התפוצות לחיזוק הזהות היהודית והקשר לישראל בין בני נוער ברחבי העולם. הרב בנג'י שימש במשך שש שנים כדיקן בית הספר מוריה בסידני, אחד מבתי הספר היהודיים הגדולים בעולם עם למעלה מ -1,800 תלמידים מגן ועד תיכון, שעובדים בו 300 עובדים. לרב בנג'י תואר דוקטור בפילוסופיה יהודית מאוניברסיטת סידני, ויורה יורה  (סמיכה לרבנות) שאותו קיבל לאחר לימודיו בישיבת הר עציון. הוא השלים את תוכנית המנהל במרכז לוקשטיין באוניברסיטת בר אילן, מחזיק בתואר בחינוך ממכללת הרצוג, בהצטיינות בתחום התרבות יהודית, מחשבה, ותואר ראשון במדיה ותקשורת מאוניברסיטת סידני. הוא גר בירושלים עם אשתו וארבעת ילדיו.

10400763_10208499036102395_4074155024799206527_n_edited.jpg

קרן לקס

קרן לקס היא מנהלת הצוות בסמינרים של "קאונטר פוינט", ובעלת ניסיון רב בעבודה עם נוער והעצמת מתבגרים. בעבר הייתה רכזת במחלקה ללימודים בלתי פורמאליים בבית ספר "מוריה" בסידני, אוסטרליה, מבתי הספר היהודיים הגדולים בעולם, מרכזת סניף בני עקיבא, ראש אגף הנוער בשכונת "דובר הייטס" ונציגת "סטודנטים של אור שמח" בסידני. יש לה תואר ראשון במדעי הרוח. גרה בירושלים.

keshev center member_edited.jpg

ד"ר שמואל האריס

ד"ר שמואל הריס הוא פסיכיאטר מבוגרים מוסמך ומורשה והמייסד של מכון דביר. עד לשנת 2018 הוא ניהל את שירותי בריאות הנפש במרפאה הפסיכיאטרית במרכז הרפואי האוניברסיטאי של הדסה, שם גם לימד קורסים בפסיכיאטריה ובפסיכופרמקולוגיה לסטודנטים בתחומי הרפואה, פרמקולוגיה ואחיות. ד"ר הריס הוא חבר באיגוד הישראלי לרפואה (IMA) וחבר גם באיגוד הפסיכיאטריה בישראל, ובנוסף רשום כמטפל קליני בסוכנות האוסטרלית הרגולטורית למטפלים קליניים. ד"ר הריס הוא גם מחבר שותף בספר "נפשי בשאלתי" שיוצר  מענה הלכתי לשאלות שונות העולות בחייהם של אלפים בחברה הדתית הסובלים יום-יום מהפרעות נפשיות שונות.

WhatsApp Image 2022-01-26 at 5.52_edited.jpg

ג'סיקה 

ג'סיקה היא פסיכולוגית חינוכית בעלת ניסיון רב עם נוער ומתבגרים בעשור האחרון. מעבר לעבודה שלה כפסיכולוגית בבית אומנה יהודי היא גם התנדבה מספר שנים עם ארגון הצלה בדרום אפריקה. יש לה ניסיון עשיר בתחום של חינוך יהודי פורמלי ובלתי פורמלי, והיא כיהנה בתפקידי מנהיגות שונים בארגונים כמו בני עקיבא, בית ספר "המלך דוד", התאחדות הסטודנטים היהודיים הדרום אפריקאיים, והאיגוד לבעלי מקצועות חופשיים יהודים צעירים בדרום אפריקה. לג'סיקה יש תואר ראשון בפסיכולוגיה, תואר שני בחינוך, ובייעוץ חינוכי. היא מתגוררת בניו יורק.

WhatsApp Image 2022-01-23 at 12.04_edited.jpg

טובה קרמר 

טובה היא דיאטנית קלינית בהכשרתה, ועובדת מקרוב עם מגוון הפרעות אכילה. בעבודה שלה עם המטופלים, טובה מחזקת את האמון בין האוכל ובין הגוף תוך כדי טיפוח הרגלי תזונה בריאים ומודעות עצמית חזקה. 
טובה עבדה בהדסה עין כרם, "מרכז פימל" מרכז לציבור הדתי המתמודד עם הפרעות אכילה, ובנוסף גם בבית השיקומי להפרעות אכילה ובלקט ישראל.
לטובה יש תואר ראשון בתזונה קלינית מהאוניברסיטה העברית בירושלים.
היא מתגוררת בירושלים עם בעלה וחמשת ילדיהם.

Screen Shot 2022-06-08 at 10_edited.jpg

מארק פיין

מארק הוא יועץ חינוכי, מאמן למנהיגות ופעיל בתחום בריאות הנפש, עם עבר של דיכאון ויותר מעשור של ניסיון בפיתוח תוכניות וסדנאות חוויתיות  שהעצימו והקנו לאלפי משתתפים כלים ביכולת שלהם להתמודד עם מתח וחרדה, להעניק תמיכה נפשית ולשבור את הסטיגמה הסובבת את המושג של בריאות הנפש.
למארק יש תואר שני בניהול מלכרי"ם ומנהיגות מהאוניברסיטה העברית בירושלים, הוא בעל תעודה בתחום העזרה הראשונה בבריאות הנפש ובתחום של חינוך יהודי חוויתי, והוא סיים את לימודי הליבה באקדמיית הקאוצ'ינג CTI.
לאחרונה עבד ככותב נאומים בישיבה יוניברסיטי, וכמנהל של תוכניות מנהיגות ופיתוח קריירה במסע.

WhatsApp Image 2022-06-08 at 6.07_edited.jpg

אנה בוגץ

אנה - עובדת סוציאלית ופסיכותרפיסטית. בעלת M.S.W.  מהאוניברסיטה העברית, ומבית ספר לפסיכותרפיה של אוניברסיטת רייכמן.
אנה עובדת כמטפלת במרכז הישראלי לטיפול בטראומה, שם היא פוגשת ועוזרת לצעירים ומבוגרים שעברו חוויות טראומטיות שונות. ובמקביל עובדת בקליניקה פרטית במרכז ירושלים 
‎לאנה יש ניסיון רב בעבודה עם צעירים מתמודדים עם קשיים נפשיים (הפרעות נפשיות, דרות רחוב). אנה עובדת באופן  אינטגרטיבי ומשלבת בטיפול גישות חוויתיות (EFT, AEDP) עם כלים של גישות קוגניטיביות – DBT, CBT, ומתאימה את אופי הטיפול למטופל ולצרכיו. 
אנה היא עולה מברית המועצות לשעבר, ומעבירה סדנאות בשפה הרוסית.

WhatsApp Image 2022-06-13 at 2.30_edited.jpg

קרן דמבוריץ

קרן - פסיכותרפיסטית בעלת קליניקה פרטית בירושלים עובדת בגישות טיפוליות דינמיות ואינטגרטיביות בעיקר עם נשים ומדריכה הורים. יועצת חינוכית מלווה צוותי חינוך בבתי ספר יסודיים ועל יסודיים.

עברית: Meet the Team

שיתופי פעולה

לוגו_איחוד_חדש_002_edited.png
לכידה-1_edited.png
masa-logo.png
summer camps israel_edited.png
fjc-logo_edited_edited.png

המלצות

.קיבלנו מקשב סדנא ברורה, מעשירה ומעוררת חשיבה

גילי וולזנסקי מנהלת פיתוח מדריכים במכון למדריכים של הסוכנות היהודית

צרו קשר עם מרכז קשב

Thanks for submitting!

bottom of page